Hírek : NB I (27.): Kaposvár-Újpest FC 1-2 (0-1)

NB I (27.): Kaposvár-Újpest FC 1-2 (0-1)

uvbGeri  2006.05.15. 19:10

Fontos győzelem után tartjuk három pontos előnyünket

Borsodi Liga, 27. forduló                                  (2649. bajnoki mérkőzés)

2006. május 14., vasárnap, 11:30

Kaposvár

1-2
(0-1)

Újpest FC

Kaposvár, 4500 néző
Jv.: Szabó Zsolt (Erős Gábor, Kovács Zoltán)

Kaposvár: Balajcza – Kozmér, Máté, Zahorecz – Kriston (Kardos, 88.), Vasiljevic (Maróti, 68.), Andruskó, Szakály P. – Zsolnai - Oláh, Alves
Újpest FC: Vlaszák – Tóth B., Böjte, Vanczák, Füzi – Kőhalmi (Lucas, 75.), Erős, Sándor (Hullám, 69.), Tóth N. – Kovács (Vermes, 88.), Rajczi
Gólszerzők: Alves (59.), ill. Kovács Z. (20.), Tóth N. (64., 11-esből)

Sárga lap: Máté (40.), ill. Kőhalmi (14.), Tóth B. (77.), Erős (80.)
Piros lap:

Szögletarány: 5:17 (4:11)

A mérkőzés előtt:

A csapat szerencsésen megérkezett a somogyi megyeszékhelyre. Mindenki egészséges, így az előre megadott összeállításban kezdtük a mérkőzést.

Újpestről mintegy 1000-1200 szurkoló érkezett a találkozóra, drukkereink szinte teljesen megtöltötték a kapu mögötti szektort.

1. félidő:

5. perc:
Kriston beívelését öklözte ki Vlaszák.
6. perc: Zsolnai lőtt középről 20 m-ről kapura, de Vlaszák szögletre ütötte a jobb alsó sarok felé tartó labdát.
11. perc: Tóth N. jobb oldali szabadrúgása Zahoreczről pattant kapu mellé.
14. perc: Kovács tolta Vanczák elé a labdát a tizenhatos vonala előtt, védőnk emelését Balajcza a felső kapufára tolta, ahonnan az alapvonalon túlra került a játékszer.
14. perc: Kőhalmi kapott sárga lapot buktatásért.
20. perc: Kőhalmi az alapvonalról adta középre a labdát, és a középen üresen érkező Kovács Z. 6 m-ről fejelt a kapu jobb oldalába. (0-1)
22. perc: Sándor jobb oldali éles beadását védte kivetődve Balajcza.
24. perc: Kovács perdítését Rajczi lőtte kapura 14 m-ről, Balajcza lábbal szögletre mentett.
26. perc: Alves került helyzetbe a jobb oldalon, de erős lövése keresztben elsüvített a kapu előtt.
28. perc: Kőhalmi elől Balajcza mentett kifutva.
30. perc: Kaposvári szögletett követően Alves lőhetett, de Böjte blokkolta a kapura tartó labdát.
33. perc: Tóth N. szabadrúgása a bal alsó sarokba tartott, Balajcza szögletre mentett.
36. perc: Zsolnai keresztbeívelése után Kriston lőhetett a tizenhatos sarkáról, de lövése szögletre pattant.
40. perc: Máté buktatta Rajczit az oldalvonal mellett, sárga lapot kapott érte.
43. perc: Rajczi futott el a jobb oldalon, beadása kicsit hosszúra sikerült, de Tóth N. egyből középre lőtte, ahol Máté Kovács Z. elől fejjel szögletre mentett.
45. perc: Erős egy előretörés után Sándor elé passzolt, de középpályásunk rosszul találta el a labdát, 12 m-ről a kapu jobb alsó sarka mellé gurított.

A szünetben:

Nem cserélt egyik szakvezető sem.

2. félidő:

49. perc:
Egy szöglet után Kőhalmi lőtt 14 m-ről élesen kapu elé, Rajczi az ötös vonalán belepiszkált a labdába, de Balajcza bravúrral védte a közeli lövést.
53. perc: Kőhalmi szöglete után Tóth N. lőtt a bal alsó sarok mellé a védők lába között.
54. perc: Újra Tóth N. előtt nyílt lehetőség. Kőhalmi jobb oldali beadását kapásból vágta a kapu mellé.
56. perc: Egy újabb veszélyes szöglet után Tóth B. lőtt 12 m-ről éppen csak a bal felső sarok mellé.
59. perc: Furcsa körülmények között egyenlített a Kaposvár. Vanczák rövid felszabadítása után Kriston tört előre a jobb oldalon, majd beadott. Böjte rosszul ért bele a labdába, amit még Vlaszák nagy bravúrral védett, de a kipattanót Tóth B. Alvesbe bombázta, akiről a kapunkba pattant a labda. (1-1)
62. perc:
Kovács beadását Rajczi perdítette Balajcza kapuja mellé 7 m-ről nagy helyzetben.
64. perc: Tóth N. a tizenhatoson belül megtolta a labdát a bal oldalon, érkezett azonban nagy lendülettel Kozmér, és elsodorta középpályásunkat. 11-es! A büntetőt Tóth N. lőtte a bal alsó sarokba, Balajcza a jobb oldalra vetődött. (1-2)
67. perc:
Kőhalmi 22 m-es lövését szögletre tolta Balajcza.
68. perc: Csere a hazaiaknál. Vasziljevics helyett Maróti lépett pályára.
69. perc: Sándort Hullám váltotta.
73. perc: Alves a jobb oldalról éles szögből lőtt, Vlaszák szögletre mentett.
75. perc: Kőhalmi helyett Lucas lépett pályára.
75. perc: Erős a tizenhatosról lőtt ballal, Balajcza bravúrral szögletre mentett. A sarokrúgást követően Máté fejéről a felső kapufára pattant a labda.
77. perc: Tóth B. kapott sárga lapot buktatásért.
80. perc: Erős kapott sárga lapot könyöklésért.
85. perc: Balajcza előbb Kovács Z., majd Rajczi lövését védte bravúrral.
88. perc: Kovács Z. helyett Vermes a pályán.
88. perc: Kriston helyett Kardos a hazaiaknál.
90. perc: Rajczit állították meg tévesen lesen.

Változatos mérkőzésen megérdemelt siker

Remek időben, sok újpesti szurkoló érkezett Kaposvárra, minden adott volt tehát egy jó mérkőzéshez.

Az első tíz percben még keresték a csapatok a rést az ellenfél védelmén, majd fokozatosan átvettük az irányítást. Vanczák még csak a kapufát találta el, majd Kőhalmi remek beadását követően Kovács Zoltán fejese már a hazaiak kapujában kötött ki.

A vezetés megszerzése után nem állt le a csapatunk, akár tovább növelhettük volna előnyünket, de a helyzetek kimaradtak, vagy úgy is fogalmazhatunk, hogy Balajcza parádés védésekkel tartotta életben a Kaposvár reményeit.

Mindenesetre az egy félidő alatt kiharcolt 11(!) szöglet árulkodó lehet fölényünkről, bár kapura lövésekben nem volt ekkora különbség a két csapat között.

A második félidőt is nagy lendülettel kezdtük, de továbbra sem sikerült még egyszer túljárnunk a remek napot kifogó hazai kapus eszén. Aztán egy ellentámadás után védőink segítségével egyenlített a hazai csapat.

A hazai gól után rögtön Rajczi került helyzetbe, amely még kimaradt, majd Tóth Norbert harcolt ki egy tizenegyest, amit a sértett értékesített. Újra nálunk volt tehát az előny.

Második gólunk után is fölényben játszottunk, de nem sikerült bebiztosítani a győzelmünket, így az utolsó percig nyílt maradt a találkozó.

Mindkét csapat jól játszott, így izgalmas mérkőzés után alakult ki a végeredmény, amellyel nagy lépést tettünk a bajnoki elsőség megszerzése felé.